Puberteedi iga või haigus 06.01.02 / Meestearst

Külastaja küsib:

Probleem selline kuna on võimalik, et mul on pubereedi iga, vanust 15. Siis kas on vahet, kui üks munand on suurem kui teine ( päris pikka aega juba kui ma ei eksi) ja peenis viltu (mitte palju) ja ühe munandi pealt on natsa punane ja koorub nagu valget nahka võibolla on tingitud sellest et istun päris palju arvuti taga ja see koht on võibolla vastu tooli ja mis hõõrub selle punaseks. Et kas on võimalik et on haigus või on miskit muud. Samuti ei taha peenis suuremaks minna, milles on probleem või pean lihtsalt ootama veel. Ja eesnaha alt on nagu heledam ja kui jõuab lõppu siis nagu laheb kiiresti tumedaks. Olen tõsiselt mures.

Ette tänades.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui munanditel on oluline suuruse vahe, siis soovitan kindlasti tulla vastuvõtule. Naha koorumine munandikotilt viitab põletikule, mis vajab samuti ravi. Peenis on paljudel meestel veidi kõver. Enamikul juhtudel see elu ei häiri. Peenise võiks siis enne vastuvõtule tulekut erektsiooni seisundis ära mõõta. 70% meestest ei pidavat oma peenise suurusega rahul olema. Siiski on just teie vanus selline, kus on reaalse probleemi puhul veel midagi võimalik ette võtta.

Edu soovides

Margus Punab