Suguhaiguste diagnoosimine meestel? 29.04.09 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Kuidas täpsemalt diagnoositakse meestel suguhaigusi? Minu poiss-sõber väidab, et kuna ta on sportlane ja ta annab regulaarselt vereanalüüse, siis ta teab, et tal suguhaigusi ei ole. Kas see on ikka tõsi, et üldvereanalüüsi põhjal saab kindlaks teha suguhaiguste olemasolu?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Üldverest mingit infot suguhaiguste kohta ei saa.
Verest saab teha eriuuringuid HIV viiruse ja ka süüfilise suhtes. Ülejäänud mikroobide uuringud vajavad materjali võtmist sugutraktist. Kõige kindlam on analüüs, mis võetud kusitist ja analüüsitud PCR meetodil. Oma kliinikus oleme välja töötanud ka võimaluse võtta teste spermast, mis väldib eelmise variandiga kaasneva ebamugavuse.
Edu soovides
Margus Punab