mehe tervis - prostatiit? 22.04.09 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 27 a naine, mees on 30.
Kas öine urineerimine on tingimata märk eesnäärmepõletikust? Mis võib veel olla põhjus?
Ühtlasi on ka mehe seksivajadus viimase aasta vältel olnud vähesem, kui varem - kas öine urineerimine ja seksivajaduse vähenemine on märk mingist põletikust? On need üldse seoses omavahel?
Teema on hetkel oluline, kuna plaanis rasestumine. Uuringutele mees minna ei soovi, öeldes, et tema ei taha, et tal "võõrad inimesed mune näppima hakkavad". Mis täpsemalt toimub meestearsti juures? Kas kontrolli võib minna ka perearsti juurde (tal perearst mees)? Kuidas saaksin tal seda pelgust maha võtta? Et üldse mingi probleem oleks tervise või seksiga võiks olla, ta ei tunnista. Meestearsti juures ta kunagi käinud ei ole.
Mul on mure, et tal võib midagi tõsisemat häda olla ja pead liiva alla peites, võivad probleemid hullemaks minna. Kui ta enda pärast mures ei ole, kas võiks ehk vihjata, et see on minu jaoks vajalik? Kas mehe põletikud suguteedes ja/või põies võivad mõjuda naisele kuidagi halvasti? Kas võib naisele tekkida mingeid põletikke, muid probleeme ja reaktsioone?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Selles vanuses viitab öine kusemine üsna selgelt eesnäärmepõletiku võimalusele. Ka seksuaalhäired nooremas keskeas on sageli seotud sama haigusega.

Muude asjade kohta ütleks, et ´tugev mees lahendab oma probleemid, nõrk jääb koju kotile`. Kui lihtsam on oma kaebustega kodus istuda, siis pole midagi tega. Lohutada võin vaid sellega, et eelmisel aastal lasi Meestekliinikus `oma mune näppida´üle 26 tuhande mehe.

Mehe põletikud vähendavad rasestumise tõenäosust, halvendavad sperma kvaliteeti, võivad soodustada partneril sugutrakti alaägedate põletike teket ja nende püsimajäämist - seega vähendavad ka naise viljakust.

Jõudu soovides
Margus Punab