12-aastane poiss ja eesnaha kitsenemine 04.01.02 / Meestearst

Külastaja küsib:

tere

12-aastasel poisil ei liigu eesnahk täielikult üle peenise pea - tagasi tõmmates paljastab küll peenise pea ülemise otsa ning küljelt paari mm ulatuses, kuid ei liigu lõpuni, nagu see on täiskasvanutel. püüdes eesnahka veidi rohkem tagasi tõmmata, kui see vabalt liigub põhjustab õrna valu.

peenise alumisel küljel paistab eesnahka tagasi tõmmates peenise ja naha vahel õhukene valge naha moodi kiht, mis ei hõlma kogu peenise ja naha vahet, vaid esineb vaid osaliselt ja seda seal, kus lõpeb piirkond, kus eesnahk kergelt liigub, ja algab piirkond, kus eesnahk hästi natukene peenisest eraldub, aga ikkagi peenise alumisel küljel, "kida" lähenduses.

kas selles vanuses peab midagi ka ette võtma või on tegemist asjade loomuliku arenguga ja eesnahk hakkab iseenesest mõne aasta jooksul normaalselt üle peenise pea liikuma?

kui peab midagi ette võtma, siis kas piisab vaid nö "treenimisest", mis tähendab siis seda, et näiteks vannis vm poiss ise püüab eesnahka natukene tagasi tõmmata, kuni see siis aja möödudes hakkab normaalselt liikuma, või tuleb pöörduda arsti poole?

ette tänades

murelik lapsevanem

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

12. aastase poisi eesnahk peaks juba olema vabalt liikuv. Kirjelduse järgi on väga raske hinnata ravi vajalikkust. Meditsiinilist vahelesegamist vajavad kindlasti juhud, kus eesnahk on tihenenud või värvilt ümbritsevast nahast selgelt erinev. Kõige kindlam on siiski tulla ja ennast meestearstile korra tte näidata.

Muidugi võib alguses ka ise venitada. Et venitamine lihtsam oleks, määrige eesnahka eelnevalt lasteõli või vaseliiniga. Kui ikka paari nädala jooksul olulisi tulemusi ei ole, siis peaks kindlasti vastuvõtule tulema.

Edu soovides

Margus Punab