Valu vasakus munandis. 06.04.09 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere
Mul on juba üle nädala vasak munand valutanud, umbes nagu saaks õrnema löögi munadesse . Hakkas õrnalt tunda andma just 30. märts õhtul teisipäeval(päeval sai kõvasti jookstud ja kõhulihaseid tehtud) Reedel oli valu juba tsipa tugevam. Liikudes ei pane tähelegi eriti, kuid istudes annab tunda ja vahel ka lamades. Käisin erakorralises meditsiinis. Kolm tundi olin seal. Võeti vereproov ja uriini proov. Kõik olid korras. Mingeid eritisi ei ole ka esinenud. Sealne arst ütles, et võimalik on Orhiit.!?!? Väliselt ei ole ka õnneks paistes ega mingeid värvimuutusi ning mingit tükki ka ei tunne. Veidi nagu valutaks ka õrnalt kõht.
Soovitas võtta Ibuprofeeni 400mg. Olen nüüd mõned võtnud, kuid eriti ei taha tablette ka võtta.
Trenni meeldib teha ja joosta tahaks praegu. Täna käisin ka aga veidi jooksmas,kohati oli valus küll, mis häiris. Kas ei tasuks praegu üldse trenni teha?
Enne valu hakkamist sain üle nädal tagasi õrnema löögi küll kubeme piirkonda aga see oli väga õrn.
Elan muidu Tartus ja panin arstile aja ka kirja kuid see alles kahe nädala pärast, varem kohti ei olnud.
Varem pole mingeid probleeme olnud.
Sooviks siis teada millega tegu võib olla ja kui ohtlik asi on, kas trenni tasuks teha ning neid valuvaigisteid võtta.
Ette tänades.!
20 aastane noormees.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilmselt on probleemi põhjuseks ikkagi alaäge sugutrakti põletik. Soovitan võtta regulaarselt ibuprofeeni tabletti - vast 5-7 päeva jooksul. See pole vaid valuvaigisti vaid põhimõjult ikkagi põletikuvastane aine. Füüsilist aktiivsust tasuks piirata. Täpsem ravi sõltub ikkagi haigusseisundit täpsustavate eesnäärme sekreedi või sperma analüüsi tulemustest.
Edu soovides
Margus Punab