Kas erektsioonihäire või midagi muud 19.03.09 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Olen 31a meesterahvas. Mure selline, et kuni möödunud aasta sügiseni ei olnud ma seksuaalelu elanud ega polnud tegelenud ka eneserahuldamisega. Suuresti on takistus olnud psüühilist laadi madalas enesehinnangus-võimekuses ja vahelduvates kergemates depressioonihoogudes. Kerge fetišiteema võimendas ka seda. ~25 aastaselt hakkasin abi otsima - psühholoogid, mõningased antidepressandid, vastav kirjandus jms said tuttavaks. 27-lt sai tehtud meestekliinikus hormoonuuringud, kus paistis kõik ok olema. Siis tekkis taas väike mõõn-lootusetus.
Huvi aga ei kadunud ja suutsin ka oma enesehinnangut niipalju kergitada, et 5 kuud tagasi sain kokku väga kena ja meeldiva 25a neiuga. Meeldime väga teineteisele, kuid häda selles, et mul on erektsiooniga raskusi. Neiu vastukaaluna on hästi seksuaalne. Erektsioon alguses isegi kuidagi toimus, kuid siis oli suguühe mu jaoks lihtsalt niivõrd uudne, et ma ei olnud valmis - väikemees ehmus kergesti ära. Nüüd, kui ma aga olen suguühteks valmis, erektsiooni ei toimu. Samas on aga väga üllatav see, et meeldivalt koos olles ja seksuaalse erutuse kasvades läheb peenise eesnaha alt väga kiiresti libedaks ja ka värin tuleb kehasse aga... erektsiooni ei toimu (ega kasva ka seksuaalne erutus nn. tipuni välja). Lisamärkusena, et seemnepurset on esinenud minul üldse vaid läbi une.
Saan aru, et probleem (vist?) rohkem psüühilist laadi, kuid kuidas saab peenis n.ö. osaliselt reageerida? Registreerisin end ka uuesti meestearsti vastuvõtule, kuid seal järjekord alles mais. Ehk saab siin esmased soovitused varem

Ette tänades,
Peeter

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Keeruline probleem mida meili teel kindlasti ei lahenda. Erektsiooni tugevdavad ravimid on hääd ja täitsa olemas, kuid usun, et see üksi teie probleemi täismahus ei kõrvalda. Soovitan teil valida `vanema põlve´ androloogi, kel selliste juhtudega suuremad kogemused: Tallinnas dr. Olev Poolamets, Tartus tasuks vast minu vastuvõtule tulla.
Kui ise usute, et asi puhtalt psühholoogilises pooles kinni, siis soovitaksin psühholoog-seksoloog Meelis Sütti (kontakti leiate internetiavarustelt).
Edu soovides
Margus Punab