Looduslik potentsi parandav toidulisand 31.01.09 / Meestearst

Külastaja küsib:

Sooviksin teada Prelox tabletittide kohta. Reklaamitud kui looduslik toidulisand, mis on mõeldud mehe seksuaaltervise parandamiseks. Mind huvitab, kui ma mingi aeg neid tablette tarvitan (vastavalt nii palju kui rohutootja on soovitanud) ja kui see tõesti potentsile positiivselt mõjub, siis mis saab siis kui ma tablettide neelamise ära lõpetan? Kas mu organism on selleks ajaks ära harjunud, et saab vajalikul kogusel vitamiine ja muid "potentsi-aineid" tabletist ja ei taipa neid enam iseseisvalt sünteesida (toota)? Ehk kas ma peale tablettide võtmist oma loomulikule potentsile enam loota saan?

Olen mõelnud, et sellelaadne toidulisand aitaks mind just stressirohkematel perioodidel, pimedal talvel samuti meheks jääda. Olen 23a noormees.

Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

23. aastane noormees ei peaks oma seksuaalsuse ega ka muude keha funktsioonide toetamiseks vajama mingeid lisastimulante. Kui siiski on tagasilöögid tekkinud, siis esmalt tuleks kriitiliselt analüüsida oma eluviise ja partnersuhet. Kui oma tarkusest probleemide põhjuste leidmiseks ja lehendamiseks ei piisa, siis saab abi küsida meestearstilt. Preloxi kasutamine oleks kui probleemide eest jaanalinnuna pea liiva alla peitmine.
20 aastat vanemale küsijale vastaksin kindlasti hoopis teises võtmes...
Edu soovides
Margus Punab