Varahommikune WC soov 08.12.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Olen 22. aastane ja selline mure, et nädalas keskmiselt paaril-kolmel korral ajab urineerimisvajadus öösel üles ja see toimub kindlatel kellaaegadel (kell 05.00-07.00). Samas olen ka selline kes, kuuleb igat krõbinat ja ka selle peale ärkan tihti. Ning olen ka täheldanud seda, et kui õhtu jooksul joon palju vedelikku siis on enamvähem kindel et ärkan varahommikul selleks ülesse. Muid kaebusi nagu pole.
Saatsin mingi aeg tagasi ka ühele tunnustatud meestearstile kirja ja tema pakkus, et tegemist on kas stressi mõjuga või põletikuga. Mõlemad on tõenäolised ja otsustasin minna põletiku varianti kontrollima. Seda juba ühe teise meestearsti juurde kuna asi otseselt väga ei häiri ja järjekorrad ei lubanud selle tunnustatud arsti juurde minna (kes on muidu ka minu esimene valik olnud enne). Käisin täna esimesel konsultatsioonil arsti juures ära, ta määras mulle põletiku testimiseks sperma analüüsi ja kirjutas kohe välja ka retsepti. Ei taibanud kohe ka küsida, et mis rohi on... Rohu nimi oli Xatral SR 10 mg (sisaldab alfusosiinvesinikkloriidi). Pärast rohu juba ostnuna lugesin infolehte ja esimesena torkas silma, et tegemist on rohuga mis on mõeldud eesnäärme healoomulise suurenemise raviks... Ning lisaks tekitab veel uimasust ja peavalusid jne....
Minu küsimus on järgmine : kas see rohi on ikka põhjendatud kui veel ei ole täpselt teadagi mis põhjuseks on (äkki on põletik või stress). Ma pole seda võtma hakanud kuna mulle tundub, et kuidagi liiga kergekäeliselt kirjutati see välja. Kui "karm" rohi see ikka on? Ma saaks aru kui oleks väljakirjutatud mingid looduslikud ravivahendid või siis vitamiine vms, kuid et kohe selline ravim...?
See asi on mul olnud juba väga pikka aega, võimalik isegi, et juba teismelise eas. See on selline asi mis, mind väga ei häiri, kuid kartuses, et äkki on mingi põletik vms otsustasin ikka kontrollida. Äkki võib põhjuseks olla see, et see on lihtsalt füsioloogiline eripära, mida mõjutab lisaks veel õhtune vedeliku joomine ja stress ja sellest tulenevad unehäired? Sellist asja, et iga kahe tunni tagant vetsu peaks minema ei ole kunagi esinenud...

Ette tänades

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Unehäired, liigne vedelikutarvitamine paari tunni jooksul enne magaminekut, võimalik põletik - kui lugeda ette võimalikud põhjused. Selle ravimi määramine on meil tüüpiline juhtudel, kui kaebused pikemalt kestnud. Toimib see eesnäärme sees lihaseid lõõgastavana ja seeläbi loodame, et ka uuringutulemused on selle ravimi foonil täpsemad. Kõrvalmõjud on suhteliselt harvad.
Täpne raviskeem ja üldse ravi vajadus sõltub uuringutulemustest. Tundub, et teie puhul võib esmatähtis olla hoopis käitumisharjumuste muutmine.
Edu soovides
Margus Punab