kandidoosi kahtlus 02.11.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
olen 28 aastane noormees. Aeg-ajalt ilmub mul sugutipea peale selline pisikeste valgete tükikestega üsna halvasti lõhnav eritis. Urineerimisel valulikkust aga ei esine, kuid pärakuümbrus sügeleb üsna sageli. kas see võib olla seotud antud eritisega? Viimase aasta jooksul pole aktiivset suguelu olnud. Kuidas käib analüüside andmine? Vereproovid on siiani olnud korras, vaid veresuhkur on pisut kõrge olnud.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kõrge veresuhkur on üks olulisemaid eesnaha põletikku soodustav tegur. Ilmselt olete veidi ülekaalus - usun, et kaalu langeamine aitab suhkruprobleemi lahendada. Siiski soovitan teil kindlasti läbi teha suguhaiguste uuringud. Eelkõige leebemad suguhaigused nagu klamüüdia, urea- ja mükoplasmad võivad anda sellist vahelduvalt ilmnevat põletikku. Kui need testid korras, siis tasuks kindlasti teha ka uuringud eesnäärme põletiku suhtes.
Pöörduge Meestekliinikusse.
Edu soovides
Margus Punab