põiepõletik 21.09.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Mul on üks mure. Nimelt olen viimase 2 aasta jooskul olnud vahekorras 4 naisega, kelle puhul ma ei ole kasutanud kondoomi. Kuid alati kui oleme vahekorras olnud, on partner saanud esimesel korral põiepõletiku.
Tekkis küsimus, et kas mul võib olla mingi haigus või bakter. Kas võib olla, et olen mingi haiguse edasikandja, mile puhul mehel ei esine sümptomeid?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kõige tõenäolisemaks variandiks on tõesti kaebusteta kulgev eesnäärmepõletik. Teiseks mingi eripärane mikroob teie sugutraktis. Mõlemal juhul peaks tegema sperma analüüsi põletiku suhtes + ka külv sugutraktist. Paha poleks alustada suguhaiguste testidest.
Edu soovides
Margus Punab