alkohol ja naise rasedus 27.08.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

tere!
Probleem selline,et tarvitan suht tihti alkoholi.Naine nüüd rase.Kardame loote pärast,kas tal tasub sünnitada või on vaja rasedust katkestada.Kuidas mõjutab mehe eelnev alkoholi liigtarbimine lootele

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Selget ja ühest vastust on raske anda. Kindlasti mõjutab ülemäärane alkohol spermide tootmist. Samas selekteeritakse naise organismis spermid nii mitmekordselt üle, et tõsisema veaga spermid kohale ei jõua. Usun, et lapse koha pealt ei ole vaja muretseda ja kindlasti tasub sünnitada.
Samas soovitan soojalt mõelda hoopis selle üle, kuidas saab alkoholi liigtarvitav mees hakkama isarolliga.
Edu soovides
Margus Punab