mure lapse saamisega 09.08.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Meil mehega selline mure, et oleme üritanud last saada u 1.5 aastat, kuid siiamaani tulemusteta. Mina 28a ja mees 27a. Minule on tehtud analüüsid, mis on korras olnud ja olen arsti soovitusel söönud ka duphastoni mitu kuud. Nüüd selle kuu jooksul pean andma ka hormoonanalüüsid S-Prog,S-Prol,S-FSH,S-LH,S-E2,S-Testo. Munajuhasid mul veel uuritud pole, kuid arst arvab, et teiste analüüside põhjal,mis on korras-peaks ma juba lapse ootel olema. Nii ta siis paluski, et mu mees ka läheks kontolli. Mees käis Dr.Trošini juures. Saadan ka analüüsi tulemused.

Ejakulaadi maht 2,8ml
Kontsentratsioon 39
Koguarv 109,2
Liikuvus
Kiired A 8%
Mõõdukad B 48%
Kohapeal C 3%
Liikumatud D 41%
Viskoossus vedel
Lima 0
Aglutinatsioon 2%
Leukotsüüdid

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Esmalt ütlen, et ainuüksi (ühe) sperma analüüsi alusel mehe viljakust hinnata ei saa. Uuringukompleksi kuuluvad vestlus, läbivaatus (munandite maht!), hormoonuuringud ja sperma analüüsid.
Antud testi alusel pole seis kindlasti väga hull. Siiski puuduvad kirjutatu seas info spermide väliskuju (morfoloogia) kohta. Samuti ei tee märgitud labor uuringuid sugutrakti põletiku kohta, mis samas on kõige sagedasemaks edukalt ravitavaks viljatuse põhjuseks Eestis.
Edu soovides
Margus Punab