Sooviks teie arvamust. 09.07.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

Nimelt avastati mul mõni aeg tagasi enterokokk bakter spermast (tekitas valu) ning partneril ureplasma parvum. Ravisin ennast tablettidega (samuti ka partner) ning täna käisin dr Ausmehe vastuvõtul. Sperma analüüsis baktereid polnud ega põletikku. samas rääkis ta midagi õrnast kroonilisest põletiku foonist. Mida selle all silma peetakse. Valu mul enam midagi ei põhjusta, va vahepeal raskusi tõstes on nats kerge valu vms. Selle kohta lausus dr ausmees, et need on kahjustunud koed ning kirjutas mulle relifex 500mg samuti prostamii ja rutiin c kvertsetiiniga tablette. Ma ei oskagi seisukohta enam võtta. Arst ütles, et enam pole vaja analüüse ega arsti juurde minna ,seega olen ma terve? Ütles et kuu aega võiks veel kondoomiga sugu elu elada, peale seda ilma (püsiparnteriga loomulikult). Samas kummitab mind see kroonilise põletiku foon? Äkki oskaksite mulle asja lihtsamaks teha?

Parimat

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Esmalt vabandused hilinenud vastuse pärast!
Eesnäärme põletik on üsna tõsine haigus ja enamikel juhtudel ei piisa tervenemiseks vaid mikroobi väljaravimisest. Teile on määratud üsna tüüpiline põletiku jääknähtude ja eesnäärme funktsiooni toetav ravi. Tehke see korralikult läbi ja kui enam kaebuseid ei ole, siis pole tõesti tingimata kontrolli vaja teha. Oma patsientidel olen siiski soovitanud ka sellises situatsioonis kontrollida eesnäärme seisu kuskil 2-3 kuud peale järelravi algust.
Edu soovides
Margus Punab