valu pärakus. 21.06.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

tere.
mul on mure:( ja selline mure et eile vetsus kakal käies pärakus sellist torkivat valu..nii arvasin et see ei ole midagi hullu et lihtsalt korraks oli siuke torkiv tunne. aga nüüd siis tunnen, et midagi ikka nagu torgib ja valus on, vaatasin ise niimoodi peegliga ja siis tundus nagu oleks mingi paistetus seal ääres..ja katsudes oli see väga valus. mida peaksin tegema?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegemist on ilmselt pärasoole veenilaiendiga. Peamiseks soodustavaks teguriks on kõhukinnisus ja tugev punnitamine. Kui tegemist on esmakordse episoodiga, siis vast eriravi vaja ei ole. Enamasti probleem möödub 2-5 päevaga. Kui tänaseni tugevalt häiriv, siis tasuks külastada oma perearsti, kes saab välja kirjutada raviküünlad. Neid võib küsida ka apteegist, ehk on mõni lihtsam vahend müügil ka ilma retseptita.
Edu soovides
Margus Punab