erektsiooni häire ja eesnäärme põletik 19.06.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere olen 34 ne Tartu mees.Erektsiooni probleemid tekkisid umbes paar aastat tagasi.Aga kahjuks ei osanud tol hetkel teie poole pöörduda kuna oli depresioon ja sai võetud selle vastaseid tablette.Ja minu meelest siis see tekkiski.Arvasin ,et asi selles.Aga jaanuaris sai arsti juures käidud kuna olid aegajalt olnud valud munandis ja üldse selline ebamugavus tunne alaseljas ja üldse sealkandis siis Ja vahel olles koos naisega ja teineteist silitades paitades kuid mitte suguühtes olles teineteise kaisus öö veetes oli valu ikka päris õudne nii,et ei saanud parempoolset muna katsudagi.Või siiis jõulude ajal oli jälle nii,et olin koos ühe naisega ja eelmängu ajal juba kui naine pehmet peenist silitas tekkis täiesti kontrollimatu seemnepurse.Ja nii on hiljem veel juhtunud.See tähendab,et polegi viimasel ajal suguühtes olnud.Saan aru,et kuna mul kindlat partnerit pole ja suguelu harv siis see purse tekkib kiiremini aga nii ruttu pole ometi normaalne.Pealegi varemalt sai ikkagi ka ühteni jõutud kuigi ega see vastupidavus pole ka väga kiita olnud nii minuti ringis oli vast.Mesturbeerides samas vastupidavus jupp maad parem.Kuid probleem ikka kõvaks saamise ja kõvana hoidmisena.Mõni päev on asi parem mõnipäev suht nutune aga päris hea polegi vahel läheb päris kõvaks alles enne seemnepurset. Kusemisega minumeelest erilisi probleeme polnud kui ehk siiis järel tilkumine.Igaljuhul proovid said antud.Mis juhtusid siiis veel olema sellised,et veri oli spermas ei teagi kas see tähendas seda et oli haiguse tipp hetk või, sest seda verd oli vast spermas üldse nii umbes 4 korda sel ajal umbes siiis.Ja enne ravi algust.Proovidest avastati siiis põletik ja ka mingi mikroob või bakter.Mis sai siis välja ravitud peale 2 kuulist ravi.Põletik aga jäi.teine kuur algas ka umbes 10 päevase antibiootikumi kuuriga.Ja minumeelest sel ajal tekkisid peenisepea peale sellised 3mm punased laigud mis on vahel peaegu nähtamatud vahel aga väga hästi näha sellised suht tumedad.Ja mis on õrnalt alles siiamaani.Ja ma nüüd täpselt ei mäleta kas see oli juba varem aga selline tunne siis ka aegajalt,et miski justkui kraabiks või uuristaks peenist seestpoolt.Ja vahel oli mesturbeerides tunda sellist paha haisu mis vist võis ka olla tingitud põletkust.Mai lõpus sai teine kuur ka läbi sai proovid antud ilma selle külvita või kuidas see on ilma bakteri proovita siiis vist.Ja proovidast selgus,et põletikku pole.Määrati 3 kuuks prostamiini ja xatrali.Aga ma ise tunnen.Ikka valulikkust munandites ja seda kergelt kraapivat tunnet+need õrnad punased laigukesed.Ja kõige suurem mure on ikkagi erektsiooni saamise ja säilitamisega ning liig varajase seemne purskega.Sai ka arstile seda mainitud.Aga ta nagu mainis vist et sümptomid võivad olla ka siis kui põletikku enam pole(kui mul õieti meelde jäi)Nüüd siis ka küsimus,et mida teha?kas oodata ja süüa neid tablette veel 2,5 kuud ja oodata eesnäärme taastumist Arstile minnes proove ka see kord augusti lõpus teha ei taheta.Või peaks ennem midagi ette võttma?Või on mingi muu haigus lisaks impotentsus või miski mida peaks uurima.Sest kui on ei tahaks suve mõttetult ootamisega raisku ju ka lasta.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Liiga keeruline lugu, et isegi nii pikas kirjas ja rohkelt esitatud faktide alusel head nõu anda. Ilmselt on tegemist ikkagi kahe haigusega, mis nii lähtepunktilt kui ka omavaheliste seoste kaudu tihedalt seotud. Praegusel juhul soovitaksin kindlasti jätkata juba väljakirjutatud eesnääret taastavaid ravimeid. Selle kuuri lõpus kontrolliksin hetkeseisu ja keskenduksin samaaegselt seksuaalpoolele.
Lisada saab erektsiooni püsimist ja teiselt poolt ka seemnepurske teket pidurdava ravi. Parimaks ravimiks mõlema haiguse osas oleks aga kindlasti hea püsipartneri leidmine.
Edu soovides
Margus Punab