Rindade teke poisslapsel 17.12.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen 13 aastane ja olen tähele pannud, et mul on hakanud kasvama rinnad. alguses ilmusid rinnanibude kohale lihtsalt kõvad tükid ja nad muutusid valuliseks kuid nüüd on nad juba hakanud natuke suurenema ja õrnalt paistavad isegi särgi alt välja.

mis on mul viga ja kuidas selle vastu abi saada?

ette tänades

T.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Paljudel poistel (Eestis umbes 20%) tekivad puberteedi algperioodil rindade suurenemine ja valulikkus. Enamikul juhtudel muutused taanduvad, kui hormoonid on jälle, nüüd juba täiskasvanule omasel tasemel stabiliseerunud. Seniks soovitan oma keha eripärade pärast mitte põdeda. Kui ise meeleheitliku varjamisega muutust ei eksponeeri, siis ei pane seda ka teised tähele.

Edu soovides

Margus Punab