Probeem 22.05.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist. Käisin siis analüüsil ära (sperma). Eelnevalt olin 10 päeva tarvinud 500mx ciprinol tablette. Avastati siis mul bakter nimega enterokokk vms ja IL-6 näitaja oli 50,6. Seega on põletikukolle sees. Samas partneril avastati ureoplasma parvum, kuid tal mingeid vaevusi pole. Mul on ainukeseks vaevuseks kerge õrn valu munandis (jääb järjest väiksemaks). Raviks kirjutati meile mõlemale ühekordne annus 1000mg Sumamedi ja 10 päeva kuur doxitin 100mg. Need ravimid on siis ureoplasma vastu raviks. Ning mulle kirjutati siis raviks 15 päeva kuur Genamicini (ampullides, süstida tuharasse). Ühesõnaga on mul siis see nö enterokokk ja sugutrakti põletik. Kui reaalne see on, et nüüd on võimalik ennast ka lõplikult korda saada? Ma olen aru saanud, et eesnäärmee põletiku ravi on pikk. Uued analüüsi ajad panin juuni lõppu arsti (dr. Ausmees) soovitusel. Munandite lähedal on tunda ka nö väikest muna .. siuke.

Mis te mu asjast üldse arvate, just ehmatabki see, et on see ikka täielikult ravitav (ma pean just seda silmas, et see poleks nagu nö herpes, et kunagi tulevikus lööb välja vms). Ma lugesin et need kõik 3 rohtu mis tarbin on antibiootikumid, et ühesõnaga nendega peaks idee poolest saama ju korda? Ahjaa, mainiti ka, et see enterokokk ei pruugigi üldse sugulisel teel olnud levinud. Arvatvasti see sama bakter mul seda põletikku ka põhjustas ja põletik omakorda sellist tuima valu? (urineerimise ja potensiga probleeme pole).

Sai küll keeruline tekst, aga loodame, et saate aru, sest mure on suur, samas ravin 101% nii nagu arst soovitas (ei tarbi antibiootikumide ajal alkoholo jms).

Parimat.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Usun minagi, et kõik määratud ravi on täiesti asjakohane. Enterokokk on raskelt ravile alluv mikroob ja alati ei ole see väljaravitav ühe ravikuuriga. Üldiselt on kõik sugutrakti põletikud ravitavad, küsimus on vaid ajas ja patsiendi motivatsioonis.
Edu soovides
Margus Punab