ravim Vasonit viljatuse raviks 15.05.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

Soovin teada, miks on viljatuse ravimina vitamiinide ja mineraalainete kõrval välja kirjutatud ka ravim VASONIT. Infolehest saab lugeda, et seda ravimit kasutatakse perifeerse arteriaalse vereringe häirete korral. Hoiatatakse ka rohkete kõrvaltoimete eest. Kuna see ravim muudab muuhulgas ka vere viskoossust, sooviksin teada kas kestvustreeningud (pikamaajooks ja rattasõit) võivad olla antud juhul ebasoovitavad.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui te otsite mõnda ravimit, mida otse mehe viljakuse ravimina kasutadatakse, siis leiate meil apteegis olemasolevatest vaid ühe - seda mina jälle oma patsientidele kunagi ei soovita...
Kõrvaltoimete rohkuse osas soovitan vastavat paberit võrrelda näiteks aspiriini lehel kirjasolevatega. Võrdluses leiate, et tegemist suisa leebe ravimiga, mida kinnitab ka minu pikaajline kogemus.
Võite jätkata oma tavalist eluviisi. Ülekoormust peaksite siiski vältima.
Edu soovides
Margus Punab