Mures 09.05.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
meie puhul on probleemiks viljatus. Mina käisin LAPil, leiti I astme endometriios.Muidu kõik muu korras ja selles ei olevat põhjus, miks ei ole rasestunud varsti juba 2a jooksul.
Mees andis analüüsi meestekliinikus ja sealt koorus välja selline näitaja nagu Mar test IgG 38%.
See siis näitab, et seemnepurskel hakkavad spermatosoidid kokku kleepuma omavahel? Kui tõsine antud näitaja on? Kas see võib olla meie viljatuse põhjus? Millest selline asi võib tekkida?
Aitäh vastuse eest!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

MAR test viitab immunoloogilise viljatuse VÕIMALUSELE. Antud puhul on tegemist piiripealse tulemusega ja peaks tegema veel vähemalt ühe testi (soovitavalt ravi foonil), et täpsustada kui tõsine antud probleem on. Immunoloogilise viljatuse tüüpiliseks käivitajaks on mõni läbipõetud põletik, samas on selle teket seostatud ka paljude teiste androlooguliste haigustega nagu näiteks ka munandikoti veenilaiend.
Edu soovides
Margus Punab