Sugutil imelik tükike 02.04.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist!!

Minul on selline mure, et viimase paari nädala jooksul on tekkinud sugutile (sugutipea serva taha, kida kõrvale) kõrgem nahavärvi tükk (mõõtudelt ehk ~10 mm pikk ja ~4 mm kõrge). Välja näeb nagu mingi soolikas. Otseselt ta ei sega, kuid muret tekitab ikkagi. Millega võiks tegu olla ja kuidas peaks edasi käituma? Kas see võib olla ohtlik minu seksuaalpartnerile? Ise olen 24 aastane mees ning 173 cm pikk ja 85 kg raske.

Lugupidamisega, Toomas

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilma peale vaatamata lõppotsust anda ei saa. Kui on naha sees, siis kahtlustaksin esmalt umbunud lümfisoont. Kui naha peal, siis kondüloomi. Esimene peaks mõne nädalaga taanduma. Teisel juhul tuleks kindlasti ravile tulla. Kuna hetkel tegemist´arvamisega´ siis soovitaks siiski kindlasti meestearsti külastada.
Edu soovides
Margus Punab