sade uriinis 08.03.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

See ei ole ehk päris teemakohane küsimus, kuid küsin siiski. Olen(30 a mees) märganud aeg-ajalt uriinis valget sadet. See väljub alati päris lõpuks. Kas tegu võib olla lihtsalt sooladega või on need mingid valgud? Analüüs annaks muidugi vastuse, kuid äkki on tegi normaalse protsessiga...

Arst vastas:

dr Aivar Tilk

Uroloog

Tallinna Magdaleena Haigla

Mõnikord võib uriinis valge sade olla kaltsiumi sooladest, mis palju sõltub ka ainevahetuse tüübist ja toidust ning ei ole suur terviseprobleem. Uriini võib valkjat sadet anda ka seenhaigus, eesnäärme mahl või sperma. Viimasel juhul on põiekaela sulgumise häire. Normaalse ogasmi puhul ei välju sperma kusiti kaudu vaid koos uriiniga valge sademena. Muidugi otsustaks kõik uriini analüüs ja sademe mikroskoopia.