tupeseen mehel? 11.12.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere Dr. Punab.

Mure järgmine,mu naisel on tupeseen,mis tal aeg-ajalt välja lööb ja mida ta ravib. Algul ei olnud mul mingeid sümptome,kuid nüüd juba paaril korral on kusitist tulnud sellist piimjat vedelikku. Kas ma peaks pöörduma meestearsti poole või läheb see aegamööda ise üle? Olen sugutipead määrinud salviga mis arst naisele kirjutas kuid see pole eriti aidanud.Kas apteegist on võimalik retseptita saada rohtu mis aitaks. Teie vastuvõtule saaks aja alles jaanuari lõpuks? Mida teha?

Ps! teisi partnereid pole olnud ei minul ega mu naisel nii et suguhaigused on välistatud.

Ette tänades ja abi lootes Margus

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Piimjas vedelik kusitist viitab siiski mingile muule põletikule kui seen põhjustada võiks. Seen tekitab meestel tavaliselt vaid eesnaha ja peenise pea põletikke, üliharva on seen üksinda kusiti põletiku põhjuseks.

Soovitan siiski suguhaiguste kontrolli. Kahjuks kliinikus, kus järjekord jaanuaris, haigekassa piirangute tõttu suguhaiguste teste teha ei saa. Seega valige teine kliinik või teine arst kelle poole pöörduda. Selleks et mitte aega kaotada soovitan vastuvõtule tulles/minnes eelnevalt 4-5 tundi kusel mitte käia.

Edu soovides

Margus Punab