eesnha põletikest 14.02.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervitan! Siin hakkab nagu tekkima midagi a la "valitud peatükke kirjavahetusest..."
Teie soovitus op'iks mind eriti ei hirmuta. Praegusel hetkel ona agasjad nagu paremuse poole liikumas - võimalik, et olen vahepeal ka lohakam, ent eks või mudki põhjuseid olla. Lisaksingi eskpositsioonile ühe asjatundmatu mõttekäigu.
Viitate nakkkuse saamise võimalusele kalli kaasa tupefloora kaudu. Kas meil siis - tema oma iga arvestades ei käi seda vist liigiliselt rikastama - siis kaunis sarnased bakteriaalsed "maastikud" olema? Ja ka koguni äkki mina ise ei ravi tedagi oma eelkreemitet coituste kaudu? Erisusi ei tohiks ju suuri olla - pole kuulnud mees- ja naissoolistest bakteritest ega ka seeenekestest. Võib-olla on minu suhteline paranemine seotud ehk ka kaasa tupefloora parenemisega - midagi bumerangiefektitaolist minule?
FUCICORT sisaldavb neerupealise produktsioooni - porgaanikastuudiumist mäletan mineraalkortikoide ja glükokkortikoide, mis sootu-loomuselised vist. Tõsi, vähesel määral olevat ka suguhormonaalse taustaga andro- ja östrokortikoide. Analfabeedina ei oska ma hinnata nende osakaalu ja tähtsust Seda aga mäletan küll, et mind ei hoiatatud neid kreeme kasutamast ka vahekorras olles. Nii et...
Jah, op oleks kasulik minule ja ka selle teostavala asutusele - täiesti loomulik!-,kuid mul on veel üks küsimus. Kas ma "pügatuna" olen päris ohuvaba samast allikast nakkuse saamiseks. Kas eesnahapõletik on midagi nii kardinaalselt erinevat?
Vabanda asjatunmatute pärimiste päralt. Kuna seekordd ka kaasas juttu olen lihtsalt anonüümne E

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Seisundi positiivne dünaamika võib tõesti olla seotud kaasa tasakaalu paranemisega. Teie ravi sai määratud tõesti mõõdukas ja ei tohiks partnerit mõjutada. Siiski soovitasin eelmises vastuses seksi eel kreemiravist loobuda. Tegelikult on teil enne operatiivset ravi veel võimalus proovida ära ka kõige tugevam hormoonkreem. Kui ka see ikka haigust püsivalt tagasi ei pööra, siis usun et trageim variant oleks operatsioon.
Kui operatsioon oleks kindel tee kõigi probleemide lahenemiseks, siis pakuksin seda ju kõigile. Minu jaoks on tegemist ikka viimase, kuigi enamasti väga efektiivse, raviviisiga juhtudel kui loomulikumad vahendid head püsitulemust ei anna.
Edu soovides
Margus Punab