Mehe uuringud 22.01.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

oleme mehega 2 aastat üritanud last saada aga tulemusteta. Minul küll tuvastati I astme endometrioos, samas minu raviarst (kes on ka endokrinoloog) seda mitterasestumise põhjusena ei näe. Hormoonuuringud täiesti korras ja valmidus rasestumiseks kõrge. Arst kahtlustab, et põhjus mehes. Mehel tehti uuringud aasta tagasi ja arsti vastus oli, et kõik näitajad on korras. Kindlasti küsime uuringu täpsemaid tulemusi, kuid minu küsimus on, kas mehe puhul tehakse lisaks sperma kvaliteedi hindamisele ka täiendavaid uuringuid, et mitterasestumise võimalikud põhjused selgitada?

Suurimad tänud

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Mehe viljakuse kohta ütleb üksik liht-sperma analüüs suhteliselt vähe. Oluline on vaadata kontekstis üldtervist, reproduktiivtervist, munandi tööd reguleerivate hormoonide taset, sperma parameetreid koos autoimmuunreaktsiooni ja põletiku parameetritega ning ka munandi mahtu. Ka siis saame lõpuks rääkida vaid tõenäosusest rasestuda mingi ajaperioodi vältel mitte 100% kindluse viljakuse/viljatuse kohta.
Lugege ka varasemaid rohkeid vastuseid samal teemal.
Edu soovides
Margus Punab