soovitage meetodit abikaasa rasestumiseks 14.01.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

Abikaasal 2 aasta jooksul 3 raseduse katkemist. Eeldati naisel müoomide vastutoimet. Nüüdseks abikaasal müoomid eemaldatud ning prooviksime uuesti.
Naistearst on ka kahtlev, kuidas omalt poolt toeks olla. Kuna aga abikaasa vanus on 40+ ning aeg teeb siinkohal oma tööd, siis ehkupeale proovimistele erilist aega nagu pole, sest iga ebaõnnestumine ja sellest taastumine võtab ju ka oma aja. Lisan siinkohal minu kui meespoole testide tulemused.

sperma maht 6,5 ml
mikrofloora rohke
spermatosoide 132milj/ml
koguarv 858milj
ümarrakke 3,6milj/ml
liikuvus A 2% ja B 39%
Ckohapeal 25% Dliikumatu 34%
Mar test IgG 0%
abstinents 5p
morfo. normaalseid 5%
pea defekt 57%
keskosa 67%
sabadef. 18%
arenguvead 2%
Tsütoloogiline analüüs, teised tuumaga rakud 50%
neutrofiilid 38%, 1,36 milj/ml
monotsüüdid 4%
tuumata rakud 8%
IL-6 - 61,8 pg/ml
Eosiintest - 35%
Ravi neutrofiilide osas tehtud.

Milline on teie arvamus, kas ikkagi proovida loomulikul teel rasestuda või oleks tulemuslikum kasutada IVF meetodit?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Antud juhul on tegemist tugeva mehe (või ka perekonna) sugutrakti põletikuga, mis on tüüpiliseks (mehepoolseks) korduvate varaste raseduse katkemiste põhjuseks. Sugutrakti põletikku ei ravita mitte IVF-i vaid ikka antibiootikumide ja eesnääret toetavate ravimitega. Ravi tulemus tuleb enne edasisi otsuseid ALATI üle kontrollida, sest vajaliku ravi kestvus võib olla 20-60, vahel ka enam päeva. Soovitan külastada asjalikku meesterasti ja oma probleemid lahendada. Kui rasestumisega probleeme pole olnud, siis IVF küll katkemiste tõenäosust ei vähenda, pigem tõstab.
Edu soovides
Margus Punab