piimjas uriin(eesnäärme põletik) 11.01.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist!
Tervist olen 7 kuud vahelduva eduga käinud meestearsti juures bakteriaalse eesnäärme põletikuga.Söönud Nolicinit ja Klacid 500sr 14 päeva , kuid tulemust pole saanud siiani.(Vladimiri juures) Valud kubemes, seljas,põletustunne, spermas verd ei ole, pidev urineerimine jne.Antud probleem tekkis kui tegin 2 kuud haljastust suvel.
1) Leiti bakter nimega Streptococcus agabchai, kas antud bakterit on raske organismist välja saada ,(sama bakter oli mul mandlites mis lõigati ära 2 aastat. tagasi.)
2)Viimasel 3 nädalal on tekkinud tõsine probleeme, iga kord peale vahekorda on mul pärast 4-5 urineermis uriin täiesti piimjas ja valgeid helbeid täis, kuid kui lähemalt vaadata oleks need kui sperma tükid. Pärast 4 korda uurin läheb täiesti normaalseks. Mida antud probleemiga peale hakata on see tõsine probleem või on see eesnäärme põletiku üks sümptom või on see mingi funktsionaalne häire? Olen tõsiselt mures. M 21

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Põhiline küsimus võibki olla just see vahelduva eduga käimine... Eesnäärmepõletik vajab hea tulemuse saamiseks väga süsteemikindlat ravi. Minu jaoks pole mikroobi leid kõige tähtsam, vaid oluline on, kas eesnäärme sekreedis või ka spermas on olemas põletikutekatisoon (neutrofiilide arvu või IL-6 tõus) või mitte. Kui on põletik, siis on esimene etapp alati põletiku ravi antibiootikumidega. See faaas võib kesta 20, aga ka 60 ja enamgi päeva. Seejäral ja osaliselt samaaegselt esimese faasiga peab toimuma eesnäärme enda funtriooni taastav ravi.
Viimase kolme nädala kaebused jäävad mulle veid raskesti arusaadavaks. Niikuinii ei saa teid interneti teel ravida ja asjaliku nõu saamiseks oleks vaja näha tei uuringute tulemusi ajas ja ikka ka teid ennast.
Edu soovides
Margus Punab