sugutrakti põletik. 29.11.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

Esiteks tänan esimese vastuse eest ja tahaks küsida uue küsimuse.

Mis asi on sugutrakti põletik? Kus saab selle kohta uuringuid teha?

Mida võib põhjustada selle haiguse mitte väljaravimine? Kas seda saab

ravida kodus mõne ravimiga mis ei nõua retsepti?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Sugutraktis võib olla mitmeid põletikke. Kusiti põletik võib olla tingitud suguhaigustest. Praegu esineb siiski märksa sagedamini kroonilisi põletikke, kus on haaratud ka sügavamal asuvad struktuurid nagu eesnääre ja seemnepõieke. Sageli nimetatakse sellist põletikku ka prostatiidiks.

Uuringuteks on vaja teostada kas sperma või eesnäärme sekreedi uuringud.

Haiguse ravimata jätmisel vaevused tavaliselt järk järguslt süvenevad ja hilinenud ravi on sageli ka märgatavalt vähem tulemuslik. Ravi sõltub põletiku vormist. Kodune ravi ei ole tavaliselt kuigi tulemuslik.

Edu soovides

Margus Punab