ravimite mõju 28.08.07 / Meestearst

Külastaja küsib:

Praegu tarvitab abikaasa ravimeid xanax, bromazepam, propranolol.
Kas nende ravimite tarvitamine võib olla seotud eesnäärmevaevustega(valulikkus, paistetus), st. - tekitada neid vaevusi?
Aastaid tagasi tekitasid eesnäärmele probleeme amitriptilliin ja veel mõned antidepressandid.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Segane küsimus - kuidas mees tunneb eesnäärme paistetust?
Siiski ei saa 100% välistada kirjeldatud ravimite negatiivset mõju kusemisele. Kogemus näitab siiski, et probleemid tekivad/süvenevad ikka nendel meestel, kel eesnäärmehaigus kõrval olemas on. Seega soovitaks kontrollida eesnääret nii põletiku kui ka suurenemise suhtes. Kui vaja, saab lisada eesnäärmeravi. Antidepressantide ja rahustite püsitarvitamise asemel soovitan tegeleda probleemi põhjustega.

Edu soovides
Margus Punab