Küsimused Peenise Kohta... 09.08.07 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen 17 aastane noormees ja mulle on tekkinud mitu küsimust seoses peenisega... eriti seoses eesnahaga.

1) Mulle Tundub Nagu Minu Eesnahk Ja Peenis Oleks Ühest Kohast Ühenduses...suhteliselt peenise tipus on nagu väike osa nahast ühenduses peenisega, kokkukasvanud?

2) Erektsiooni korral eesnahk väga ei liigu, püsib peenise ümber ja seda veidi tahapoole tõmmates ei ole just kõige mugavam tunne (ehk põhjuseks esimeneses küsimuses mainituga?)

3) Mul oleks nagu liiga palju eesnahka, sest kui peenis on normaal-olekus, jääb peenise tippu liiga palju eesnahka. (eesnahk pikem kui peenis normaal-olekus ?)

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

1. tegemist on eesnaha kidaga, mis normaalne ja vajalik ühendus peenise pea ja -naha vahel. Seal kulgevad olulised närvid ja veresooned.
2. normaalne nähe puberteedi algfaasis, kus tundute olevat. Vaja lihtsalt treenida - kergelt venitada. Aja jooksul venivus suureneb ja ebamugavus kaob.
3. Nii peabki olema!
Kui ikka oma kehaga rahul pole, siis tasub otse nõu pidada noormeeste nõustajaga .
Edu soovides
Margus Punab