kondyloomid 24.04.07 / Meestearst

Külastaja küsib:

kas p6hjus, miks kondyloomid sedav6rd kiiret ravi vajavad, seisneb ohus viiruse kandjale v6i on kondyloomide olemasolu korral suurem v6imalus partnerit nakatada?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Erakorralist meditsiiniabi see haigus õnneks ei vaja. Kondüloomid on haiguse aktiivne vorm ja ravi aitaks viiruse kiiremini kontrolli alla saada. Ravi ei hävita papiloomiviirust täielikult vaid surub viiruse maha ja organismi enda kaitsejõud peavad tegema lõpliku puhastustöö. Kui uusi nakatumisi ei toimu, siis saavutab organism viiruse üle kontrolli keskmiselt poole aasta jooksul. Kindlasti olete haiguse aktiivfaasis nakkusohtlikum ka oma partnerile.
Edu soovides
Margus Punab