kiire mure 03.04.07 / Meestearst

Külastaja küsib:

Probleem siis selles, et peenise peale eesnaha alla on tekkinud viimase nädalaga imelik moodustis. Näeb välja nagu umbe läinud veresoon vms ainult üsna suur juba. Mingi paar sentimeetrit. Kui selle koha pealt nahk pingule tõmmata, siis tundub see kollakat värvi. Kui katsuda, siis on see kõva, kuid valu ei tee.
Viimase aasta jooksul olnud ainult üks kindel partner.
Milles võib probleem olla? Olen infot otsinud netist aga pole nagu miskit väga täpsetleidnud. See hirmutab täitsa, nagu mingi kasvaja vms.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suure tõenäosusega on tegemist suhteliselt harvaesineva (minu praktikas u 10 juhtu aastas) kuid ohutu lümfisoone umbumisega eesnaha all. Põhjused on ebaselged. Enamasti kaob soon 2-4 nädalaga. Kui muutus peaks lähiajal suurenema või mingil muul moel oluliselt muutuma, aga ka juhul kui hing ikka rahu ei anna, siis peaks meestearsti vastuvõtule tulema.
Edu soovides
Margus Punab