Munandi probleem 02.03.07 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Olen 31 aastane mees ja muret teeb vasakpoolse munandi äkiline suurenemine ja valulikkus. Nimelt õhtu magama minnes oli kõik korras, kuid hommikul tõustes, tundsin munandis valu. Ei hakanud sellele erilist tähelepanu pöörama kuna arvasin, et olen magamisega survet avaldanud ja sellest on valus aga päeva peale tööl see järgi ei andnud, vaid läks hullemaks ja wc järgi vaadates, tõdesin et vasakpoolne munand on parempoolsest poole võrra suurenenud ja valu teeb just munandi alumine osa, mis on samas ka kivistunud(ilmselt on see suurenenud osa) ja katsudes väga valulik. Kuna see ei ole normaalne ja tundub, et tegemist on mingi põletikuga oleks igasugune info ja abi teretulnud, eriti sellepärast, et mul ei ole võimalik ka koheselt arsti poole pöörduda, sest ei viibi hetkel eestimaal. Kui hulluks võib asi seismisel minna ja millised võivad olla tühistused. Ette tänades!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Vabandan hilinenud vastuse pärast.
Loodan väga, et olete tänaseks juba arsti vastuvõtule jõudnud. Suure tõenäosusega on tegemist munandi või munandimanuse põletikuga. Täpsema diagnoosi saab panna arst peale läbivaatust. Ravi on enamasti antibiootikumidega. Peale ravi peaksite kindlasti tegema sperma analüüsi, et veenduda et põletik siiski kindlasti lõplikult välja on saanud. Ravimata, aga ka poolikult ravitud juhud võivad lõppeda viljatuse ja /või impotentsusega.
Edu soovides
Margus Punab