Sperma kvaliteedi parandamine 20.02.07 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

Oleme teinud kaks IVF ICSI kuid kahjuks tulemusteta. Viimase 5 kuu jooksul on sperma kvaliteet kolm korda kehvemaks muutunud. Uroloogi vaitel ei saa me kahjuks tulemuste parandamiseks midagi teha.
Mehele on tehtud alljargnevad uuringud:
Ultrahelid:
Neerud (yks neer ainult, teine opereeritud) korras
Eesnaare korras
Munandid korras
Uriinianalyys korras
Veenilaiendid puuduvad.
Hormoonanalyysid:
Prolaktiin 16.79
LH 3.66
FSH 4.39
Testosterone 625

Sperma analyys
pH 8.5
varvus valkjas kollakas
maht 3.5mL
spermatosoide 5.546 /mL
aglutinatsioon JAH
A 0%
B 9%
C 18%
D 73%
eosin 31%
Normaalseid 6%
Pea defekt 36%
Vahepealne 21%
Saba defekt 14%
Sega defekt 23%

Kas selliseid tulemusi toesti parandada ei anna? Testid on tehtud valjaspool eestit.
Ette tanades,
Mati

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Prognoosi hindamisel on antud juhul kõige tähtsamaks parameetriks munandi maht. Hormoonuuringud viitavad kergele munandi kahjustusele. Sperma analüüs on tõesti kehvapoolne. Analüüsis puuduvad parameetrid, mis mõõdaksid põletikureaktsiooni spermas. Kui spermide arv on stabiilselt 5 miljoni ringis, soovitaksin kindlasti enne IVFi ära teha ka geneetilised uuringud.
Ravi osas ei saa midagi tarka öelda enne mehe läbivaatust ja vestlust. Kui saate vastuvõtule tulla, siis oleks suur abi, kui kaasas oleksid kõik varem tehtud uuringud.
Edu soovides
Margus Punab