Üks probleem 19.11.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

Lp. Dr. Punab

Olen 17 aastane noormees.Kui ma sündisin, siis olid minu munandid mitte kottides vaid kusagil ülalpool.

Peale operatsiooni saadi üks nendest tagasi kotti, kui teist ei saadud.

Umbes 12 aastaselt tuli teine ka järgi, kuid häda ongi selles, et kui pingutan või teen mingit raskemat füüsilist tööd siis paisub see üles ja ja hakkab mind häirima. Sellist tugevat valu ei ole, aga edasi ma tegutseda ei saa. Kui pikali viskan ja paar minutit olen, siis muutub kõik jälle normaalseks. Seksuaalelu see ei sega.

Järsku oskaksite mulle nõu anda, mis ma tegema peaksin.

Lugupidamisega ette tänades...

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kirjelduse järgi võib teil tegemist olla hoopis songaga, mitte laskunud munandiga. Millega ikkagi tegemist on peaks võimalikult kiiresti välja selgitama.

Kui laskunud on munand, siis on vähemalt teoreetiliselt võimalik see munandikotti kinni fikseerida.

Munandi laskumishäired e. krüptorhism on üks olulisemaid meeste tervist mõjutavaid haiguseid. Seetõttu soovitaksin teha ka munandi funktsiooni hindamiseks vajalikud uuringud.

Vastuvõttude info leiate põhilehelt.

Edu soovides

Margus Punab