punetav suguelund 02.11.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
Pole kunagi vaja olnud meestearsti poole pöörduda, kuid hetkel vajan konsultatsiooni. Vastasin ka Teie küsimustikule jaanuaris. 2006 ja seal on kirjas, et uuringus osalemise eest vastutasuks pakute lihtsustatud võimalust konsulteerida arstiga. Sooviksin praegu abi. Nimelt kubeme piirkonnas hakkas tasapisi tekkima jalavoldi koha peale nahalööve. Panin nahaarstile aja kinni, kuid järjekord oli nii pikk, et proovisin ise rohtu peale määrida, mis esmapilgul tundus, et aitab, kuid tegelikult lõi hoopis veel mitmesse kohta mõningaid tagajärgi. Nahaarsti aeg on järgmine nädal, kuid meestearsti konsultatsiooni oleks ka vaja kuna suguelundi pea läks punaseks ja sügeles veidi. Kasutasin praegu klotrimasoolumi. Punetus on väiksem, kuid ei tea kas käitun taas õigesti. Kas te erakliinikus kuskil vastu ei võta, või kuhu te soovitate, et saaks kiiremini ravi peale.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Klotrimasool on täiesti õige ravim. Ilmselt on tegemist kubemevoldi seenpõletikuga. Sama ravimit võib ka peenise peale panna. Ravi peaks kasutama kaks korda päevas ja kuur kestma vähemalt 3 nädalat või siis 3 päeva peale nähtude kadumist. Kui nähud ikkagi ei taandu, siis tuleb kindlasti arsti vastuvõtul ära käia.

Edu soovides
Margus Punab