täpit sugutil 21.10.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, mure selline, et hommikul avastas mees oma suguti otsa pealt punetava lööbe. Enesetunne on iseenesest hea ja ta ei kurda mingeid vaevusi, kui ehk siis ainlt õrna sügelustunnet. Ka mina tunnen ennast hästi ja kui üldse millegi üle kaeban, siis selle üle, et märgumisega on probleme. Ennem pole seda olnud aga paar viimast päeva on kuidagi kuivem kui tavaliselt ja ehk siis ka kuivusega seoses õrn sügelus tunne.

Kas võib tegu olla mingi seenega või peaksime muret tundma mõne suguhaiguse pärast?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suguhaiguse tunnused tulevad esile alles mõne päeva pärast. Esimese 24 tunni jooksul peale vahekorda avalduvad probleemid on enamasti seotud seenega või organismi tavamikroobide tasakaaluhäirega. Kui kaebused ei taandu või korduvad, siis peaksite mõlemad täpsemate uuringute tegemiseks oma arsti külastama.