Ureaplasma ravi mehel??? 14.10.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Mehel avastati eesnäärme põletik, raviks määrati Nolicin 400 mg (2 nädalat) 1tbl 2x päevas ja relifex 500 mg (4 nädalat) 1 tbl 2x päevas. Mehel on praegu ravi pooleli ja minul leiti ureaplasma parvum. Tahaksime raviga alustada aga ei tea, kas mees peaks enne selle ravi lõpetama või võib kohe alustada. Või piisab mehe raviks juba eelpool nimetatud rohtudest. Tänan.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ureplasma ravi vajab senimääratule veel lisaravi. Mina paneksin ravi lõppu juurde Doksotsükliini 10 päeva jooksul - ravi sab kirjutada ka perearst või günekoloog. Muidugi oleks hea ka oma arsti (vist K.A.?) mikroobi leiust informeerida ja kindlasti peaks mehe kontrollanalüüsi veidi edasi lükkama ja paluma ka sealt peale ravi ureplasma test teha.