Valu alakõhus 03.08.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen 27. aasane mees, tunnen valu paremalpool alakõhus juba üle 2. kuu. Valu algab paremast munandist ja vahest liigub kuni neeruni välja. Valu on on selline vaevlik, aegajalt annab ka tugevamini märku. Parem munand on teisest väheke üleval pool. Viimasel ajal on juhtunud, et ei ole paar korda öösel magada saanud.
Vetsus tihti ei käi, küll aga olen tähele pannud, et urineerimise lõppedes ei saa kohe pükse üles tõmmata sest sealt tuleb alati veel natuke.
Vereproov mingit põletikku ei näianud, rohkem uurinud ei ole.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Täpset diagnoosi sellel kirjelduse alusel kahjuks panna ei saa, kuid esmalt võiks siiski mõelda sugutrakti (munandimanuse?) alaägedale põletikule. Päriselt ei saa välistada ka neerukivitõbi, sest selliseid vaevuseid võib anda ka kusejuha alaossa kinni jäänud väike kivi. Soovitan külastada Meestekliinikut, aga võite alustada ka uroloogi juurest. Vereproov sugutrakti põletikku ei näitagi, sest see süsteem on organismi kaitsesüteemiist spets piiretega eraldatud.
Edu soovides
Margus Punab