2 -3 väikest haavandit peenise välisküljel 07.07.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

Olen 47a. mees, kes olnud abielusuhetes 25 a.,teised kontaktid välistatud.Kunagi varem pole meie lähisuhtes probleeme olnud, aga nüüd on saanud paar väikest haavandit peenisel probleemiks, millest olen püüdnud vabaneda koduste desinfits. vahenditega(õrn kaaliumpermang.lahus,bepanthen salv 5%), aga ei ole andnud soovitud tulemust.Kas herpes vm. viirus võib ka midagi sellist põhjustada, kuna ebamugav kibelus ka tuharate vahel.Samuti suu limaskestal(põses punetav valulik laik, haavand ) ja samuti mõnda aega üritan desinf.lahustega lahti saada, aga tundub, et ei aita. Kas antibiootikumidest saab sellisel juhtumil abi?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kardan, et pimesi siin tarka nõu anda ei saa. Esmalt peaks ikkagi neid havandeid nägema ja vajadusel sealt ka uuringud tegema. Kirjeldus päriselt herpese tüüptunnustele ei vasta. Samas võib tegemist olla mingi muu viiruliku tekitataga. Pimesi antibiootikume tarvitada ma ei soovita, sest viiruste suhtes neil toime puudub. Enamasti sedalaadi nähud tanduvad iseeneslikult kuskil nädala jooksul. Kui probleem ei lahene, tasub nahahaiguste või meestearsti vastuvõtule tulla. Võite alustada ka oma perearstist.
Edu soovides
Margus Punab