Genitaal kandioos meestel 11.03.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mõned kuud tagasi hakkas eesnahk kuidagi kuivama ja murenema ning ma otsustasin välja uurida milles on probleem (arsti juures ei käinud). Nähtude järgi on tegemist justkui genitaal kandioosiga ja arvatavasti on äge balanopostiidi ödeemne vorm ( lõhedega eesnahal ning rohke valkja katuga eesnaha all). Olen püüdnud võidelda selle probleemiga pestes sugutit mitu korda päevas ja hoidunud seksist, kuid tulemusteta. Ma sooviks teada saada kelle poole ma saan pöörduda oma probleemiga. Perearsti juurde ma minna ei taha ja androlooge meie linnas ei ole. Võib-olla oskate soovitada mõnda ravimit või meetodit, kuidas selle haigusega võidelda.
Loodan, et te saate mind aidata.
Murelik patsient

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Hügieen on tõesti oluline. Kui sellega asi paremaks ei lähe, siis peaks ikka meesteasrsti külastama. Eesti on nii väike maa, et siin küll Tartussse või Tallinnasse arsti juurde minemise taha midagi pidama ei tohiks jääda. Pimesi ravimit kasutada ma pikemat aega kestnud põletiku puhul ei soovita. Kindlasti peaks samaaegselt arsti/günekoloogi? külastama ka teie partner.
Edu soovides
Margus Punab