Valulik suguti 23.02.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

tere.Selline mure,et mehel umbes pool aastat valulik vahekord ja urineerimine.
Tal oleks nagu liigliha kasvanud ümber sugutipea,selline valge triip jookseb.Algselt ta pesi ennast tavalise seebiga(mis võib olla liigselt kuivatas nahka),nüüd peseb minu intiimseebiga.Nagu oleks paremaks läinud,aga nii kui üritame vahekorda astuda,läheb taas valulikuks.Oleme koos elanud 13a. ja esimest korda selline probleem.Oleme käinud regulaarselt arsti juures,nimelt tegime kehavälise viljastuse ja hetkel teine katse käsil.Oktoobris andsin mina kõik analüüsid ,mis olid korras.Eelnevalt (1 katse ajal,mis toimus 2004a.)oli ka mees täiesti korras.Teisi partnereid meil kummalgi ei ole.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilmselt on mehel tegemist sugutrakti kroonilise põletikuga. Liigliha võib viidata kondüloomidele, kuid ilma meest nägemata siin tarka nõus siiki anda ei saa. Kusnstlikule viljastamisele soovitaks minna siiski vaid siis, kui mõlemad pooled korralikult kontrollitud ja põletikud välistatud / välja ravitud. Kui on vähegi aega enne protseduuri, siis soovitaksin mees kiiresti meestearsti juurde kontrolli saata.
Edu soovides
Margus Punab