jätkuv mure 26.01.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

Lp. dr. Punab,
Kurtsin Teile oma muret juba pisut aega tagasi ja Teie vastasite 16.01.05, aga kuna aega on kulgenud ja asju on juhtunud, siis kurdan uuesti.
Olen 58 aastane alati tervena püsinud mees, kes juba alates eelmiste jõulude ajast on vaevelnud ihuprobleemide kallal.
Jõilude ajal tekkis mul kõrge palavik, mis püsis ligi 4 päeva, nõrgestas mind ja kadus siis. Kuna arstidega erilist sidet pole plnud, ei teinud sellest numbrit. Kohe peale uut aastat aga ilmus taas nii kõrge palavik, kui ka mure, et alates 04.01.06 hakkas valuliselt suurenema ka vasak munand. 09.01.06 sain hüpata uroloogi vastuvõtule, kes diagnoosis munandipõletiku ja pani peale Duracef ravi 2x päevas koos Gefilusega. Olukord kodus aga muutus hullemaks, lisaks näris kõrge palavik. 12.01.06 õhtul viidi mind kiirabiga haiglasse, sest palavik oli juba 40 kandis ja valud olid suured. Seal 1 nädala olles sain intensiivsemat ravi ja palavik taandus kusagile 37 kanti. Koju kaasa anti ravi: Ciprinol 500 mg 2x päevas. Võtan korralikult tablette. Pean tunnistama, et suured valud on taandunud, mis pole aga taandunud, on selle vasaku munandi suurus. See on jäänud sama suureks ja valuliseks ja ei näita üldse taandumise märke. Minu arst ütleb, et selline nn konservatiivne ravi võtabki kuu-paar aega ja ei tasu muretseda. Tuleb olla soojas ja mitte eriti liikuda. Aga mina muretsen ikkagi, olen vist veidi kärsitu ja pole harjunud abitu olema. Mida ma peaks veel tegema, et mu lootus paraneda püsiks ja ma näeks ja tunneks põletiku taandumist. Olen tänulik iga Teie nõuande üle.
Lugupidamisega,

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Munandi suurus taandub sellise ägeda põletiku järel normi sageli tõesti alles paari kuuga. Samas peaks valu kindlasti olema kiiremini (praeguseks) kadunud. Soovitused samad, mis eelmisel korral: munandid fikseerida keha lähedale, rahulikum eluviis, jätkata veel Ciprinol ravi. Kui valu püsib, siis oleks hea ära teha ka munandi ultraheli uuring - siis saaks hetkeseisu kindlamalt selgeks.
Edu soovides
Margus Punab