sugutung kadus 16.01.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 35 aastane ning 18 a. elanud väga aktiivset suguelu (keskmiselt 1-3 korda päevas). Seks oli nagu tööalaste vaimsete pingete maandamiseks kodus ja see toimis. Paar aastat elasin üle ja (elan veel siiamaani) psüühilise trauma (kallimal osutus olema veel keegi mikskipärast, kuigi sai seda minu käest rohkem, kui vastu võtta jõudis). Tollest ajast hakkas tekkima palju küsimusi, mis psüühikat koormasid ja kodu seks kui stressi maandamise abivahend ja aja viitmise vorm muutus nö ise stressiks. Ööd muutusid unetuteks ja appi tulid Xanax, Radedorm. Proovisin võtta ka antidepressante (Cipramil), kuid see tegi lõplikult tuimaks, lõpetasin kõikidega aasta aega tagasi.
Samas Aasta tagasi, osalt ka tööalase vaimse koormuse tõttu hakkas huvi seksi vastu järsult lahjenema. Lisaks sellele on mu noku ots umbes 4 kuud justkui tuimestuse all- läheb kõvaks panen sisse, aga ei tunne midagi ja siis kaob huvi pikalt edasi tegutseda st. teen kiiresti liigutades orgasmi ja kõik. Muide kõvaks läheb ka ainult siis kui käega aitan. Mõni aeg tagasi piisas vaid tillukesest abstraktsest mõttest seksile. Kas see noku tuimus saab olla seotud ka stressi e. nagu öeldakse kõik algab peast? Või on see äkki seotud sellest, et naine sai tollest suhtest uroplasma, mida minul küll ei diagnoositud, aga naisel olid alatasa probleemid voolusega, mille all kannatas ka minu noku-alatasa oli punane ja sügeles ning rivist väljas.
Ning veel üks probleem, mis hirmule ajavad-mul kadusid hommikused erektsioonid absoluutselt! Käisin 2 kuud tagasi ka teie kliinikus analüüse (hormoonid, kasvajamarkerid ja viroloogilised) tegemas, mis öeldi olevat absoluutselt korras, aga huvi seksi vastu on kadunud st. et ma tean kui hea see on aga seda naudingut kätte ei saa, olgugi, et depressioonist olen kuidagi välja rabelenud. Praegu sõna otseses mõttes sunnin end seksima vähemalt 1 kord nädalas. See ajab mind hirmus hulluks, kuna nagu ütlesin oli seks mu elus 1 kohal mu töö kõrval. Kas vanus tuleb siis nii järsku, lootsin veel ikka aastat 30 panna! Proovisin natuke ka seda Viagra asja, aga see hoiab ainult kõvana-tuimust nokus ta ei võta ära ja seksiisu see ei tekita.

Mida teha???
Tahan alustada uut suhet, aga mis ma ikka sellises seisundis "teha" suudan.

Lisan igaks juhuks analüüsi tulemused:

FHS 2,89 U/L 6834A
LS 4,14 U/L
Testosteroon 31,2 nmol/L
Östradiool 84,4 pmol/l

Lugupidamisega,

A

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Usun, et probleem on põhiosas siiski kahe kõrva vahel kinni. Ka selles kirjas mainite mitut psühholoogilist asendustegevust ja ilmselt pole te mõistnud ka suhte katkemise põhjuseid. Selle poolega soovitan pöörduda Seksuaaltervise Kliiniku seksoloogi Meelis Sütt´ poole.
Teiselt poolt ei tohiks tähelepanuta jätta ka kirjeldatud põletikuprobleeme ja ureaplasmat. Mõlemad võivad olla alaägedalt kulgeva eesnäärme põletiku käikulükkavateks teguriteks. Eesnäärme põletik on aga just teie vanusegrupi kõige tüüpilisemks erektsioonihäire põhjuseks.
Lisaks on teatud ravikuuridega kindlasti võimalik parandada ka teie erektsioonivõimet.
Seega kokkuvõteks - alustage pühholoog-seksoloogist ja tasuks läbi teha veel ka mõned androloogilised uuringud. Hormoonid on teil täiesti korras.
Edu soovides
Margus Punab