munandipõletik? 12.01.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
olen 57 aastane sportlik karastatud mees, aga nüüd pisut löödud terviseprobleemidest.
Peale jõule 2005 oli mul mõne päevane kõrge palaviku ja suure nõrkusega haigus, mis ei põhjustanud valu ja mille põdesin rahulikult kodus olles oma arust läbi. Peale uut aastat aga taastus palavik, tekkis soov tavaliselt tihedamini pissida ja protseduur ise oli valulik. 4. jaanuaril hakkas põletikuliselt suurenema ja valutama üks munand. Ja 09. jaanuaril sain tänu headele inimestele hüpata vastuvõtus vahele uroloogile, kes ütles, et on juba tüsistustega põletik ja pani peale antibiootikumi ravi ( Duracef- 1tbl 2x päevas).
Peale selle ravi algust olen piinelnud suurtes valudes, mis algselt munandilt on kiiranud nii alajäsemetesse kui selga ja külge. Esimest korda elus kasutan ka valuvaigisti abi. Munand ei ole oma suurust ja valulikkust kaotanud. Kuigi valuaisting on kõik soovid kustutanud, on siiski selline pisikene küsimus, kas see probleem ise ja selle ravi ongi nii valuline protsess ja kestab pikemat aega??? Mida olen ma valesti teinud ja mida annab veel heastada....
Lugupidamisega,

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegemist on arvatavalt ägeda prostatiidi ja selle tüsistusena tekkinud munandimanuse põletikuga. Ise ma kasutaksin veidi teistsugust raviskeemi.
Kui probleem pole tänaseks taandunud, siis tasuks võtta teie arvamus meestearstilt või teiselt uroloohgilt. Lisameetmetena saan soovitada piirata füüsilist aktiivsust, fikseerida munandid tihedate pükstega keha lähedale (munandid vajavad rahu). Lisaks võiks tõesti võtta kaks kordapäevas 400 mg Ibuprofeeni. Peale probeemide taandumist peaksite kindlasti tegema sperma analüüsi, et kontrollida põletiku täielikku väljaravimist ja eesnäärme funktsionaalset seisundit.
Kiiret tervenemist soovides
Margus Punab