võimalik probleem ühe munandiga 02.11.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Selline mure.Ühe ehk parempoolse munandi peal on pisike moodustis.
Kompimisel on väga tundlik.See on olnud juba aastaid , kuid ennem sellele
nagu tähelepanu ei pööranud.Munand pole suurenenud.Otseselt ei valuta.
Kui mingi närvi valu on , siis sõidab pähe , kõhtu, pisut pistena munandisse
ja paremasse jalga.Vahest on selline imelik tunne ka munandis.Korraks.
Närvidega olen ka paaril korral kimpus olnud.Võib olla valud sellest.
Kas peaks Teie vastuvõtule kirja panema.Paluks vastust.Sain just
48.Lugesin just ühte kirjandust ja seal oli see teema.Seepärast küsin.

Parimat

Mati

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Valu (munandis) pole kunagi normaalne. Enamasti on põhjuseks mingi alaägedalt kulgev põletik. Harvem on valu põhjuseks mõni anatoomiline muutus munandis ja harva võivad ka seljanärvi kahjustused avalduda kubemepiirkonna valuna. Soovitan vastuvõtule tulla.
Edu soovides
Margus Punab