munandimanuse põletik 23.10.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Oleme, kusagil 1,5 aastat üritanud veel ühte last saada, ise käisin arstil - kõik korras. Minu abikaasa 35 a. käis hiljuti meestekliinikus , kus dr. Vihljajev avastas tal munandimanuse põletiku ja määras ravi , ciprinol tabletid. Ise me ei tea, kui kaua aega tagasi ja millest on põletik tekkinud. Meil kolm last olemas, viimane 8 a. , rasestumisvastaseid vahendeid ei ole kasutanud , v.a. katkestatud suguühe. Kas tõenäoline , et peale mehe ravikuuri lõppu, võimalik rasestuda

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Munandimanuse põletik võib tõesti mehepoolset viljatust põhjustada. Kindlasti peab peale ravi tegema uue sperma analüüsi ja seejärel otsustama lisa- ja/või järelravi vajaduse üle. Enamikle juhtudel peab peale põletiku väljaravimist tegema paarikuuse järelravi. Viljastumise võimaluste üle ei oska ilma täpsema uuringutulemuste infota midagi öelda.

Edu soovides
Margus Punab