Kas kindlasti tuleb teha? 16.10.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Küsimus siis selline,et kas igal juhul tuleb sperma analüüs teha,kui kahtlustatakse kuse-sugutrakti kroonilise põletikku?

NB! Sugulist kokkupuudet pole veel olnud!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui pole seksuaalelu elanud, siis on ka vastav põletik harv võimalus. Alustada võite perearsti juures kuse analüüsi ja külviga. Kui midagi täpset ei selgu, tasub siiski sperma alalüüsil põhinevad uuringud läbi teha.
Edu soovides
Margus Punab