ilma orgasmita 14.10.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Millest võib tingitud olla selline olukord millesse minu partner(olen ise naisterahvas) on ilmselt sünnipäraselt sattunud. Tegemist mehega kes pole mitte kunagi kogenud rahuldust ehk siis orgasmi (ei unes, ei ilmsi) Seksuaaleluga alustas ta 30 aastaselt kuna varem ei tundnud selleks soovi ega vajadust. Kõige paradoksaalsem, et seksuaalakt kulgeb täiesti normaalselt, pole kõige vähematki erektsiooniprobleemi, toimub seemnepurse. Kõik on normaalne, välja arvatud asjaolu, et ta ei tunne kõige vähematki erutuse kasvu lõpus, ega enda sõnul üldse eriti erutust. Mingeid psüühilisi põhjuseid ta ei tea endal olevat. Kas tema elukvaliteeti on võimalik parandada ja mis laadi uuringud teda ees ootavad kui ta soovib arsti juurde pöörduda? Ja veel, kas selline anorgasmia võib viidata ka viljatusele. Ette tänades.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Usun, et kõige targem oleks alustada hormonaalsete uuringutega. mõnikord võib põhjuseks olla meessuguhormoonide madal tase või siis suguhormoonide tasakaalu üldisem häire. Kui kehalised põhjused välistatud, saab mehe vajadusel suunata hea psühholoog-seksoloogi juurde. Vajalikke uuringud, ka viljakuse suhtes, saate teha Meestekliinikus.
Edu soovides
Margus Punab