mäda??? 30.09.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

tere!
mina olen murelik lapsevanem, kelle pojal ( 11-aastane) genitaalid punetavad s.t. et otsas on väga punane ja ta ise väidab et mingi valge asi eritub sealt (nagu ta ise väidab siis tuleb tal spermat!!).Äkki oskate soovitada mida ma peaks antud situatsioonis ette võtma. Järsku saab näiteks mingeid kompresse teha või veel midagi...
ette tänades ,Maret

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui probleem ikka püsib või veelkord kordub, siis soovitan esmalt külastada lastearsti või lasteuroloogi. Kõige lihtsamaks vahendiks on loomulik ja regulaarne hügieen. Selles vanuses peaks eesnahk juba üle peenise pea liikuma ja eesnaha alust piirkonda tuleks iga päev korra sooja veega ja kord nädalas ka leebe seebiga pesta. kui punetus püsib, siis võib peale pesemist peenist lopudada näiteks kummeli teega. Siiski soovitaksin esmalt siiski arsti külastada.
Edu soovides
Margus Punab