sperma - eritis enne vahekorda 25.09.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

tere

probleem nimelt selles, et juba enne vahekorda eritub mingi väike osa spermat. seda siis näiteks kallistamise ja suudlemise ajal. kuigi konkreetset erutust nagu ei ole (füüsilist ega vaimset). ja seda siis mitu korda. et tunni aja jooksul võib seda nii 3-4 korda juhtuda.
käisin ka meestearsti juures. ta arvas, et see on individuaalne ja täiesti normaalne ning ei tasuks muretseda - v-o aja jooksul paraneb asi. olen suhelnud teiste meestega, kellelgi pole sellist probleemi. vähemalt mitte sellisel määral. vahetult enne suguakti ikka mingi eelsperma vms tuleb peenisest, kuid mitte nii, et naisega midagi nagu ei teegi ja püksid on märjad (minu puhul siis on nii).
tahtsingi küsida, et kas see tõesti on nii normaalne?

lisaks veel toimub seemnepurse liialt vara.
kas selliseid asju kuidagi iseseisvalt harjutada/parandada ei saa?
meestearst veel mainis, et kui partneriga aasta koos olla, siis asjad paranevad. aga ega partner ju ei kavatse aasta oodata, et võib-olla läheb paremaks - leiab kellegi, kes saab teda kohe rahuldada. ehk siis ma hea meelega ei ootaks aastat ning tahaks juba võimalikult vara pakkuda naisele mõnu (kasutades enda varustust).

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Partnersuhte aluseks on ikka vaimne sobivus ja seks seda toetav. Seega kui partner kohe jalga laseb, siis pole teda ilmselt ka mõtet taga nutta.
Kipun minagi arvama, et selline eelsperma eritumine seksuaalse tegevuse käigus, mida ju kallistamine ja suudlemine oma olemuselt on, on loomulik.
Varase seemnepurske vastu on olemas vastavad ravimid. Harjutusi võite otsida internetist - teema liiga pikk, et seda siin arutada.
Edu soovides
Margus Punab